Новини за датою

Логін
 
Пароль
Реєстрація

  Оголошення

27.09.2021 16:58
До відома громадян!


    За дорученням голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка створено посилання, за яким можна ознайомитися з переліком об’єктів комунальної власності області, які можуть бути передані в орендне користування: https://www.google.com/maps/d/u/0/edit... Список відповідних об’єктів надалі буде постійно оновлюватися та актуалізуватися. Нагадуємо, Чернівецька обласна рада діє на засадах відкритості та прозорості.
 

  Карта сайту

карта сайту

  Корисні посилання

інші посилання...
Прес-центр >  Пам'ятаємо >  У Чернівцях вшановують пам’ять Аркадія Жуковського. Сьогодні, 12 січня, йому виповнилося б 100 років

Прес-центр

Новини

12.01.2022 12:04

У Чернівцях вшановують пам’ять Аркадія Жуковського. Сьогодні, 12 січня, йому виповнилося б 100 років |  Пам'ятаємо

Тема новини: Назва теми

У Чернівцях вшановують пам’ять Аркадія Жуковського. Сьогодні, 12 січня, йому виповнилося б 100 років. 

Заступник голови обласної ради Михайло Павлюк спільно з представниками місцевої влади та громадськістю зібрались на Руському кладовищі аби покласти квіти до пам’ятного знаку Жуковському Аркадію Іларіоновичу - знаному науковцю, українському історику та почесному громадянину Чернівців. Аркадій Ілларіонович заповів себе поховати саме у Чернівцях.

Жуковський Аркадій Іларіонович був одним з ініціаторів та учасником відзначень у 1996 році 400-ліття від дня народження Київського митрополита Петра Могили в ЮНЕСКО, брав участь у Соборі Української Православної Церкви на якому Петра Могилу причислено до лику святих. Окрім цього, він є Почесний член Товариства "Українського народного Дому в Чернівцях", громадський і політичний діяч, провідний україніст у Франції та почесний доктор Чернівецького національного університету.

Також неоціненний внесок зробив Аркадій Жуковський у розвиток української енциклопедичної науки. Саме завдяки спільній ініціативі А.І. Жуковського, академіків НАН України І.М. Дзюби та Я.С. Яцківа 1998 року розпочалася підготовка та видання багатотомової «Енциклопедії сучасної України», яка спочатку мислилася як логічне продовження «Енциклопедії українознавства».

Також він є автором найфундаментальнішого дослідження історії Буковини, книги "Буковина - її минуле та сучасне". Книга побачила світ закордоном у 1956 році. Над нею працювали близько 20-ти авторів, які жили в еміграції. На обкладинці вказано трьох із них: Денис Квітковський, Теофіл Бриндзан та Аркадій Жуковський. Через 65 років, у 2019 році, книгу перевидали коштом обласного бюджету.

Фотосесія

  • Джерело: Пресслужба Чернівецької обласної ради

  Теми новин

Розробник - 
IMENA.ua