Новини за датою

Логін
 
Пароль
Реєстрація

  Оголошення

21.03.2022 18:41
Щодо подання декларацій за 2021 рік


    Роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) від 07.03.2022 року № 4 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок), наданих із метою реалізації положень Закону України від 03.03.2022 року № 2115-ІХ «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни».
 

  Карта сайту

карта сайту

  Корисні посилання

інші посилання...
Прес-центр >  Історія >  Першій письмовій згадці про Буковину виповнюється 630 років!

Прес-центр

Новини

30.03.2022 15:03

Першій письмовій згадці про Буковину виповнюється 630 років! |  Історія

Тема новини: Назва теми

Першій письмовій згадці про Буковину виповнюється 630 років!

Така назва краю з’являється у молдавській грамоті, яких збереглося дуже мало з кінця XIV століття.

Як розповідають у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї, йдеться про акт, виданий 30 березня 1392 року воєводою Романом Мушатом «слузє нашєму Иванышю витязю за єго вєрную службу». Згаданий рукописний документ написаний староукраїнською канцелярською мовою з елементами місцевого діалекту.

Згідно з ним, витязь Іваниш отримав від молдавського воєводи три села на річці Сирет, які називалися «Чюрсачвъцы и Владимировъци и Букуровци». У цьому документі подається детальний опис хотаря, тобто межі сіл. Вказується, що межа перетинала річку і прямувала повз кургани та джерела «простє у Буковину…, а отоля по краи Буковины горє до шеръбовьского хотаря…».

Далі межа знову перетинала річку Сирет і піднімалася «до вєликої Буковины кдє вышєлъ путь оть Добрыновць на конєц поля, а отоля по краи буковины дєломъ доловъ до валу».

Таким чином, у грамоті воєводи Романа Мушата згадані дві Буковини на берегах Сирету. Одна з них позначена як «велика Буковина».

Сучасні фахівці сходяться на тому, що згадані в документі села розташовувалися в колишньому повіті Дорохой. У ХІХ столітті цей повіт межував з австрійською Буковиною.

І хоча, згідно з цим актом, названа територія, вкрита буковим лісом, фіксується дещо східніше, сам факт першої згадки цього топоніму, який згодом поширюється на увесь край між річками Сирет і Дністер, залишається беззаперечним.

  • Джерело: Пресслужба Чернівецької обласної ради

  Теми новин

Розробник - 
IMENA.ua