Новини за датою

Логін
 
Пароль
Реєстрація

  Оголошення

04.09.2019 12:06
Чернівецька обласна рада


    відповідно до Положення про порядок проведення конкурсу на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Чернівецької обласної ради, затвердженого рішенням ХХVІІІ сесії обласної ради VІІ скликання від 18.12.2018 р. № 204-28/18, оголошує конкурс на заміщення посади директора комунального закладу "Карапчівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат"

22.08.2019 16:57
Чернівецька обласна рада


    відповідно до Положення про порядок проведення конкурсу на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Чернівецької обласної ради затвердженого рішенням ХХVІІІ сесії обласної ради VІІ скликання від 18.12.2018р. № 204-28/18, оголошує конкурс на заміщення посади директора комунального закладу "Оршівський дитячий будинок санаторного типу"

21.08.2019 11:58
Відбудуться виставки «Букдерев-2019» та «Вироблено в Єврорегіоні «Верхній Прут»


    3-5 жовтня 2019 року в спортивному залі Чернівецької дитячо-юнацької спортивної школи (м. Чернівці, вул. Небесної Сотні, 6) відбудеться виставка «Букдерев-2019» та виставка-ярмарок «Вироблено в Єврорегіоні «Верхній Прут», які організовує Чернівецька торгово-промислова палата.

09.08.2019 12:18
Чернівецька обласна рада


    відповідно до Положення про порядок призначення і звільнення з посад керівників підприємств, установ, закладів, організацій - об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернівецької області, оголошує конкурс на заміщення посади директора обласної комунальної установи "Соціальний центр матері та дитини"

05.01.2016 12:33
Затверджено графік прийому громадян керівництвом обласної ради


    Розпорядженням голови обласної ради затверджено графік прийому громадян керівництвом обласної ради. Голова обласної ради Мунтян Іван Миколайович прийматиме громадян кожен перший понеділок місяця з 15 до 18 години. Перший заступник голови облради Маковецька Інга Степанівна проводитиме прийом громадян у другий понеділок місяця з 15 до 18 години, а заступник голови облради Мельничук Віталій Кузьмич – третій понеділок місяця у цей же час.
 

  Карта сайту

карта сайту

  Корисні посилання

інші посилання...
Прес-центр >  Діяльність голови Чернівецької обласної ради >  Іван Мунтян: Вирішення ключових для життєдіяльності територіальних громад питань все ще відбувається на центральному рівні

Прес-центр

Новини

15.11.2018 17:48

Іван Мунтян: Вирішення ключових для життєдіяльності територіальних громад питань все ще відбувається на центральному рівні |  Діяльність голови Чернівецької обласної ради

Тема новини: Назва теми

Засідання регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування на тему «Проблемні питання децентралізації влади та забезпечення фінансової спроможності територіальних громад» відбулося сьогодні, 15 листопада, за сприяння Чернівецького регіонального відділення добровільного об’єднання органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України». Участь у засіданні взяв голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян.

Так, звертаючись до народних депутатів України Миколи Федорука та Максима Бурбака посадовець акцентував увагу на проблемних питаннях, що виникають у процесі реформування системи місцевого самоврядування, а також закликав народних обранців та їх колег наповнити реальним змістом процес передачі повноважень з центру в регіони.

«Адже нині вирішення ключових для життєдіяльності територіальних громад питань все ще відбувається на центральному рівні. Так, з одного боку місцеві громади, зокрема, новостворені об’єднані територіальні, почали отримувати більше коштів. Але якщо взяти до уваги розрахунки, якими керується центр під час надання громадам субвенції з держбюджету на утримання установ освіти та охорони здоров’я, одразу стає зрозуміло, що фінансування є недостатнім. Тобто у такий спосіб центральні органи влади фактично передають на місця не повноваження, а відповідальність за прийняття досить непопулярних рішень щодо оптимізації структури навчальних та медичних закладів. Такі кроки навряд чи отримають схвалення з боку громади, адже для адекватного проведення будь-яких реформ, що зачіпають інтереси людей, необхідний перехідний період та належна увага до потреб громадян з боку держави», – наголосив Іван Мунтян.

Також як приклад непродуманої передачі окремих повноважень на місця Іван Мунтян навів ситуацію із внесенням змін до Податкового та Бюджетного кодексів України, відповідно до яких місцеві ради при формуванні дохідної частини своїх бюджетів повинні фактично підвищити орендні ставки для державних лісогосподарських підприємств за користування землями лісового фонду.

«Для багатьох гірських районів Карпатського регіону нашої Батьківщини, залісненість території якого складає 50 відсотків, ці підприємства і без того є найбільшими платниками податків та єдиними роботодавцями для тисяч людей. І добре, якщо в процесі формування бюджетів голови громад порозуміються з керівниками лісогосподарських підприємств і піднімуть ставки на десяті долі відсотка. Водночас ми не можемо бути впевненими, що хтось не втримається від спокуси ухвалити відверто популістське рішення щодо суттєвого підвищення плати за землекористування, яке поставить той чи інший держлісгосп на межу банкрутства. У свою чергу у разі поширення такої практики вся лісова галузь опиниться на межі виживання, що аж ніяк позитивно не відобразиться ні на місцевих бюджетах, ні на економіці держави в цілому», – зауважив голова крайового парламенту Буковини.

На завершення Іван Мунтян додав, що нині об’єднаним територіальним громадам може стати у нагоді європейський досвід залучення як бюджетного, так і позабюджетного фінансування через участь у реалізації різноманітних транскордонних проектів та програм. Ефективним інструментом для цього, на думку посадовця, є обласні агенції регіонального розвитку, які можуть надавати підтримку об’єднаним громадам у їхній проектній діяльності та залучати ресурси міжнародних фондів.

Фотосесія

  • Джерело: Прес-служба обласної ради

  Теми новин

Розробник - 
IMENA.ua