Новини за датою

Логін
 
Пароль
Реєстрація

  Оголошення

02.03.2018 12:08
ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА


    оголошує конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності, яких буде залучено до проведення оцінки майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області

02.03.2018 12:07
ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА


    оголошує конкурс на право укладання договору оренду нерухомого майна

25.01.2018 17:34
Чернівецька обласна рада


    відповідно до частини 3 статті 42 Закону України "Про вищу освіту", оголошує конкурс на заміщення посади директора комунального закладу "Чернівецький обласний коледж мистецтв ім. С. Воробкевича"

25.01.2018 17:32
Чернівецька обласна рада


    відповідно до частини 3 статті 42 Закону України "Про вищу освіту", оголошує конкурс на заміщення посади директора Чернівецького медичного коледжу Буковинського державного медичного університету

05.01.2016 12:33
Затверджено графік прийому громадян керівництвом обласної ради


    Розпорядженням голови обласної ради затверджено графік прийому громадян керівництвом обласної ради. Голова обласної ради Мунтян Іван Миколайович прийматиме громадян кожен перший понеділок місяця з 15 до 18 години. Перший заступник голови облради Маковецька Інга Степанівна проводитиме прийом громадян у другий понеділок місяця з 15 до 18 години, а заступник голови облради Мельничук Віталій Кузьмич – третій понеділок місяця у цей же час.
 

  Карта сайту

карта сайту

  Корисні посилання

інші посилання...
Прес-центр >  Міжнародне співробітництво >  Іван Мунтян: "Влада є для того, щоби не дозволяти чинитися колоту, а розвивати інфраструктуру"

Прес-центр

Новини

02.03.2018 16:35

Іван Мунтян: "Влада є для того, щоби не дозволяти чинитися колоту, а розвивати інфраструктуру" |  Міжнародне співробітництво

Тема новини: Назва теми

Сьогодні,  2 березня , з робочим візитом прибула на Буковину Міністр у справах румунів звідусіль пані Наталія-Елена Інтотеро. Разом з Генеральним консулом Румунії в Чернівцях пані Еленорою Молдован високопосадовиця зустрілася з керівництвом Чернівецької області. Участь у протокольній зустрічі взяв голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян. 

Іван Мунтян, привітавши гостю, розповів їй про нинішню каденцію очолюваної ним обласної ради. Він наголосив, що Буковина – Богом благословенна земля, де мирно живуть мудрі люди, будуючи толерантні міжконфесійні та міжнаціональні відносини, а в Чернівецькій облраді представлені 10 політичних сил, і серед депутатів є українці – румуни за походженням. Так само представники різних національностей, в тому числі й румуни, працюють і в інших органах місцевого самоврядування і спільно вирішують питання, які турбують людей незалежно від їхньої національності.

«Хочу запевнити Вас, що і надалі влада та громада Чернівецької області робитимуть усе можливе, щоби права та свободи українців, які є румунами за походженням, були надійно захищені, а в нашому благословенному краї панувала міжнаціональна злагода, - сказав Іван Мунтян високопоставленій гості. - Минулого тижня трапилась неприємна ситуація – найманці здійснили зухвалу спробу підпалу двох румуномовних шкіл на Буковині, аби дестабілізувати ситуацію в регіоні. Але працівники Служби безпеки України викрили та попередили цей негідний злочин». Голова облради високо оцінив роботу служби безпеки, яка оперативно локалізувала загрозу. «Переконаний, що і надалі ми будемо разом з нашими правоохоронцями працювати над тим, аби не допустити подібних провокацій». 

Голова крайового парламенту також повідомив пані Міністру про традиційну вже практику проведення спільних засідань рад– Чернівецької обласної і Сучавської повітової - на яких вирішуються питання двосторонніх добросусідських відносин. В свою чергу пані Міністр,  зазначивши, що поїздка на Буковину є першим її робочим візитом за кордон, наголосила, що співпраця між Україною та Румунією вже є потужною і ціль міністерства Румунії – зберегти цю співпрацю у всіх сферах та ще чіткіше окреслити перспективи подальшої міжрегіональної та міжнародної взаємодії у сферах освіти, культури, транскордонного співробітництва, розвитку транспортної та прикордонної інфраструктури, охорони навколишнього природного середовища. Голова обласної ради  висловив щире задоволення тим, що пані Наталія-Елена Інтотеро підтримала існування всіх розпочатих проектів з Україною, зокрема на Буковині.

Особливу увагу Іван Мунтян у спілкуванні з пані Міністром приділив транскордонному співробітництву, успіх якого напряму залежить від зведення переходів через кордон та будівництва під’їзних доріг. «Це не лише питання стосунків між нашими регіонами, це й питання добробуту пересічних громадян, серед яких – як українці, так і румуни», - підкреслив він.

«Коли родичі тих, хто живе в нашому Путильському районі, мешкають за якихось 10 км від них по той бік кордону – дивно і нелогічно, що аби зустрітися (а іноді буває нагальна потреба, непередбачувані ситуації), їм треба долати 150 км лише в один бік до єдиного пропускного пункту на Порубному». Іван Мунтян наголосив на необхідності порушувати питання перед ЄС, аби розпочате ще 2013-го року будівництво контрольно-пропускних пунктів «Дяківці» і «Красноїльськ» на українсько-румунському кордоні було таки завершене. Адже вони готові на 75%, а згортання цього проекту поставить під загрозу інший – будівництво під’їзних шляхів до них, кошти на що (4 млн євро) уже передбачені. Важливо, аби це підтримала румунська сторона. Адже пані Наталія-Елена Інтотеро нагадала про готовність ще від 2015 року румунського уряду співпрацювати з нашим регіоном напряму. «Але продуктивна співпраця стане можливою тоді, коли через кордон буде не один КПП, а всі, які будуються нині, - сказав Іван Мунтян. - Це наша робота: не вирішувати лише питання політичні, теоретичні, а робити акцент на питаннях практичних, які насправді відчутно полегшують життя простих людей – як українців, так і румунів». Як приклад, він навів Герцаївський район, де компактно проживають етнічні румуни, і відкриття КПП «Дяківці» сприятиме активізації розвитку транспортної інфраструктури і району загалом. "Влада є для того, щоби не дозволяти чинитися колоту, а розвивати інфраструктуру», - підсумував голова представницької влади краю.

На завершення протокольної зустрічі  Іван Мунтян подякував пані Міністру за внесок у зміцнення дружніх відносин між українським та румунським народами та країнами. Представники обох держав обмінялися подарунками та мерцішорами - символами свята весни.

Відтак, Іван Мунтян разом з Міністром у справах румунів звідусіль пані Наталією-Еленою Інтотеро та Генеральним консулом Румунії в Чернівцях пані Еленорою Молдован поклали квіти до пам’ятників Міхаю Емінеску і Тарасу Шевченкові.

Фотосесія

  • Джерело: Прес-служба обласної ради

  Теми новин

Розробник - 
IMENA.ua