Логін
 
Пароль
Реєстрація

  Карта сайту

карта сайту

  Корисні посилання

інші посилання...
Область >  Асоціації органів місцевого самоврядування >  Інформаційна довідка про діяльність Української асоціації районних та обласних рад за травень-липень 2013 року

Асоціації органів місцевого самоврядування

Інформаційна довідка про діяльність Української асоціації районних та обласних рад за травень-липень 2013 року

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА 
про діяльність Української асоціації районних та обласних рад
за травень-липень 2013 року

ЗАХОДИ АСОЦІАЦІЇ


         31 липня 2013 року, за участі Віце-прем'єр-міністра України Олександра Вілкула відбувся круглий стіл «Проект Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: шляхи впровадження». Метою заходу був аналіз ходу проведення громадського обговорення проекту Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Організатором круглого столу виступила Українська асоціація районних та обласних рад. За результатами роботи Круглого столу були схвалені рекомендації (додається).


Рекомендації
круглого столу «Проект Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: шляхи впровадження».


         Учасники круглого столу, заслухавши інформацію про результати громадського обговорення проекту Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, організованого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, Всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування, громадськими організаціями, та обговоривши питання щодо додаткових завдань інформаційно-просвітницької роботи з роз'яснення положень Концепції, шляхи їх імплементації в законодавство України, зокрема внесення відповідних змін в розділ місцевого самоврядування Конституції України, рекомендують:

1. Кабінету Міністрів України, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вжити додаткових заходів для завершення процесу попереднього обговорення проекту Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та внесення відповідного проекту Указу Президента України про затвердження Концепції на розгляд Президента України.
         2. Вважати доцільним Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, районним, міським, селищним, сільським радам продовжити практичну роботу із роз'яснення та популяризації положень Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні і проекту Концепції внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування серед територіальних громад, депутатів місцевих рад, муніципальної громадськості і ухвалити відповідні резолюції з даного питання та надіслати їх на адресу Мінрегіону, відповідних всеукраїнських асоціацій до 1 вересня 2013 року для узагальнення.

3. Всеукраїнським асоціаціям органів місцевого самоврядування, недержавним експертно-аналітичним інституціям, що займаються проблематикою місцевого самоврядування та територіальної організації влади, надати експертну підтримку органам місцевого самоврядування в процесі обговорення, роз'яснення та популяризації положень проекту Концепції, зокрема з підготовки та розповсюдження відповідних друкованих, електронних, ефірних інформаційно-роз'яснювальних матеріалів.
         4. Кабінету Міністрів України, з метою сприяння в проведенні інформаційно- просвітницької кампанії із популяризації Концепції в процесі обговорення та подальшої її імплементації на національному, регіональному та місцевому рівнях, проведенні реформи місцевого самоврядування, доручити відповідним центральним органам виконавчої влади опрацювати питання щодо звернення до міжнародних програм науково-технічної допомоги, які реалізують проекти в Україні про можливість залучення додаткових ресурсів на зазначені цілі.

5. Звернутись до Голови Верховної Ради України В. В. Рибака з пропозицією про включення до порядку денного чергового засідання Консультативно-дорадчої ради з питань місцевого самоврядування питання проекту Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, а також редакції розділу проекту Концепції внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування.
         6. Звернутись до Міжфракційного депутатського об'єднання Верховної Ради України «За розвиток місцевого самоврядування» з проханням провести спільне засідання з Всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування (Радою Національного конгресу) для обговорення актуальних питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

7. Запропонувати Всеукраїнським асоціаціям органів місцевого самоврядування провести розширене засідання Ради Національного конгресу місцевого самоврядування для обговорення актуальних питань регіонального розвитку та реформування місцевого самоврядування, а також спільних завдань асоціацій в підтримці реформи місцевого самоврядування в Україні.
         Прийнято учасниками круглого столу «Проект Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: шляхи впровадження», м.Київ, 31 липня 2013 року.


ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ АСОЦІАЦІЇ


         8 липня 2013 року у м. Ялта, під головуванням президента Асоціації, голови Харківської обласної ради С.І. Чернова відбулося розширене засідання Президії Асоціації, на якому було розглянуто низку важливих та актуальних питань, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування, діяльності Асоціації та ухвалено відповідні рішення:
         1. Про редакцію розділу проекту Концепції внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування.


         З метою удосконалення конституційних засад проекту Концепції внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування, організації та функціонування системи місцевого самоврядування в Україні, розглянувши пропозиції до редакції розділу проекту Концепції внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування, схвалені 21 червня 2013 року Конституційною Асамблеєю, Президія вирішила:
         1. Взяти до відома інформацію члена Конституційної Асамблеї, президента Асоціації, голови Харківської обласної ради Чернова С.І. про результати роботи Конституційної Асамблеї.

2. Запропонувати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, районним радам провести обговорення редакції розділу проекту Концепції внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та внести свої пропозиції до 1 вересня 2013 року.
         3. Запропонувати Асоціації міст України, Асоціації сільських та селищних рад провести засідання Ради Національного конгресу місцевого самоврядування, на якому розглянути проект Концепції внесення змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування.

4. Секретаріату Асоціації узагальнити надані органами місцевого самоврядування пропозиції для подання їх на розгляд Ради Національного конгресу місцевого самоврядування.

 
         2. Про Звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України щодо проекту Указу про затвердження Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.


         З метою прискорення вирішення актуальних питань розвитку місцевого самоврядування, приведення нормативної бази у відповідність з положеннями Європейської Хартії місцевого самоврядування, а також розглянувши результати проведення громадського обговорення проекту Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні (далі - Концепції^ враховуючи позицію органів місцевого самоврядування та громадськості щодо схвалення концептуальних положень проекту акта, Президія вирішила:

1. Схвалити Звернення Української асоціації районних та обласних рад до Президента України В. Ф. Януковича з проханням розглянути питання про видання Указу Президента України щодо затвердження Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні (додається).
         2. Продовжити роз'яснення та популяризацію положень проекту Концепції серед територіальних громад, депутатів місцевих рад і запропонувати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, районним радам ухвалити відповідні резолюції з даного питання та надіслати їх на адресу Секретаріату Асоціації до 1 вересня 2013 року для узагальнення.
         3. Звернутись до Голови Верховної Ради України В. В. Рибака з пропозицією про включення до порядку денного чергового засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування питання про Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

4. Звернутись до Міжфракційного депутатського об'єднання «За розвиток місцевого самоврядування» з проханням провести спільне засідання з Українською асоціацією районних та обласних рад для обговорення актуальних питань місцевого та регіонального розвитку.

5. Запропонувати Асоціації міст України, Асоціації сільських та селищних рад провести засідання Ради Національного конгресу місцевого самоврядування, для обговорення актуальних питань регіонального розвитку та реформування місцевого самоврядування.

6. Доручити Секретаріату Асоціації направити зазначене Звернення до Адміністрації Президента України і звернутись до Кабінету Міністрів України з пропозицією внести відповідний проект Указу на розгляд Президента України.

 

ЗВЕРНЕННЯ АСОЦІАЦІЇ

до Президента України В.Ф. Януковича щодо розгляду

питання про видання Указу
Президента України щодо затвердження Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні


ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ

В.Ф. ЯНУКОВИЧУ


Вельмишановний Вікторе Федоровичу!


         У листопаді минулого року в рамках головування України у Комітеті Міністрів Ради Європи за Вашою участю відбулися міжнародні муніципальні слухання «Розвиток належного врядування на місцевому та регіональному рівнях». За результатами зазначених слухань Президентом України перед Кабінетом Міністрів поставлено низку завдань з удосконалення місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Так, зокрема, пунктом 2 доручення Президента України від 25 січня 2012 року № 1- 1/144 Уряду поставлено завдання підготувати та внести проект Указу Президента про затвердження плану заходів, спрямованих на реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, передбачивши заходи з проведення експерименту щодо удосконалення моделі місцевого самоврядування на визначених територіях. Указом Президента України, від 12.03.2013 № 128 затверджено Національний план дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 — 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», пунктом 227.1. якого передбачено внесення Кабінетом Міністрів у березні 2013 року на розгляд Президента України проекту Указу Президента України про затвердження Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Проект представленої Мінрегіоном на розгляд Кабінету Міністрів Концепції підготовлений за участю нашої та інших всеукраїнських асоціацій містить пропозиції щодо засад інституційного реформування як системи місцевого самоврядування, так і місцевих органів виконавчої влади, а також територіальної основи їх створення.

8 квітня 2013 року на засіданні Кабінету Міністрів було схвалено проект Указу Президента України «Про Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», 12 квітня 2013 року Прем'єр-міністр України на виконання рішення Ради регіонів від 02 квітня 2013 року доручив Мінрегіону разом із Державним фондом сприяння місцевому самоврядуванню в Україні, Координаційною радою з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України, регіональними радами з питань взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування організувати додаткове обговорення проекту Концепції серед територіальних громад та забезпечити аналіз і узагальнення його результатів.

За офіційними даними Мінрегіону було організовано публічне обговорення Концепції — проведено 26 засідань регіональних рад та понад 3865 інших заходів у 490 районах, у 178 містах обласного та 280 містах районного значення. Аналіз і узагальнення висловлених під час обговорення пропозицій до проекту свідчать про повну підтримку концептуальних положень проекту нормативного акта. Надалі зазначені пропозиції можуть бути використані під час розроблення проекту Плану заходів з реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

З урахуванням позитивних результатів обговорення Концепції, її послідовної підтримки з боку всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 7 червня ц.р. звернулось до Кабінету Міністрів з пропозицією подати проект Указу «Про Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні» на розгляд Президента України.

Важливо підкреслити, що зазначений проект Концепції отримав досить високу оцінку вітчизняних й іноземних експертів, в тому числі Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія), представники якої відзначили відповідність Концепції вимогам Європейської Хартії місцевого самоврядування. Цей документ був також схвалений 21 червня 2013 року Конституційною Асамблеєю України і на його основі розроблено концептуальні положення щодо внесення відповідних змін до проекту Концепції внесення змін до Конституції України.

Питання розвитку місцевого самоврядування стало також предметом обговорення 03 липня ц.р. на засіданні Моніторингового комітету Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи під час розгляду Звіту щодо стану місцевої та регіональної демократії в Україні. Зокрема, доповідачі з даного питання висловили переконання у тому, що для зміцнення місцевої та національної демократії в Україні і покращення ефективності реформ, які підуть за нею, першочерговими є здійснення певної реформи місцевого самоврядування, яка запровадила б нову систему стосунків між органами місцевого самоврядування і місцевими органами виконавчої влади, зміцнення власних ресурсів громад та удосконалення міжбюджетних відносин. У цьому контексті доповідачі із задоволенням відзначили факт заяви від 28 березня 2013 року Президента України про те, що реформа місцевого самоврядування є однією з найнагальніших реформ, яку має запроваджувати країна.

Отже, на погляд Асоціації, в Уряду є всі вмотивовані підстави, в тому числі й власне позитивне рішення, є всебічна підтримка даного питання органами місцевого самоврядування та їх асоціаціями, муніципальною громадськістю та відповідними інститутами Ради Європи для внесення на розгляд Президента України відповідного проекту Указу.

Ураховуючи зазначене, Українська асоціація районних та обласних рад висловлює свою підтримку проголошеним Президентом України намірам у проведенні реформ місцевого самоврядування і просить Вас, вельмишановний Вікторе Федоровичу, розглянути питання про видання Указу Президента України щодо схвалення Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації' влади в Україні.


Схвалено на розширеному засіданні Президії' Української асоціації
районних та обласних рад 8 липня 2013 року


         3. Про результати засідання Моніторингового комітету Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.


         Заслухавши інформацію президента Асоціації, голови Харківської обласної ради Чернова С.І. про результати засідання Моніторингового комітету Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, що відбулося 3-5 липня 2013 року в м. Тбілісі (Грузія), зокрема, в частині Звіту доповідачів зазначеного Комітету щодо стану місцевої та регіональної демократії в Україні, Президія вирішила:

1. Інформацію взяти до відома.

2. Доручити Секретаріату Асоціації, після надходження офіційного Звіту Моніторингового комітету Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи щодо стану місцевої та регіональної демократії в Україні:

2.1. Забезпечити його оприлюднення на сайті Асоціації;

2.2. Внести пропозиції щодо шляхів вирішення порушених у Звіті та рекомендаціях проблемних питань для їх розгляду на засіданні Правління Асоціації.
         4. Про проект Закону про внесення змін до ст. 288 та підрозділу 6 розділу
XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (щодо орендної плати за водогосподарські об'єкти).


         Розглянувши проект Закону (реєстр. № 2384а від 20.06.2013,) про внесення змін до статті 288 та підрозділу 6 розділу
XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (щодо орендної плати за водогосподарські об'єкти) та враховуючи важливість запропонованих змін для забезпечення комплексного використання земельних ділянок із розташованими на них водними об'єктами, технологічних водойм, інших виробничих будівель і споруд та запровадження збалансованої орендної плати за їх користування, Президія вирішила:

1. Звернутись до Голови Верховної Ради України В. В. Рибака з проханням розглянути можливість прискорення розгляду та прийняття Верховною Радою України зазначеного законопроекту.

2. Звернутись до Міжфракційного депутатського об'єднання «За розвиток місцевого самоврядування» з проханням підтримати зазначений законопроект.
         3. Доручити постійній Комісії Асоціації з питань економічного розвитку, комунальної власності та земельних відносин (Пелих В.Г.) розглянути питання щодо удосконалення критеріїв віднесення водних об'єктів до об'єктів загальнодержавного або місцевого значення та подати відповідні пропозиції.

4. Доручити Секретаріату Асоціації направити дане рішення до Верховної Ради України.

5. Про стан фінансування Всеукраїнського конкурсу проектів та програм місцевого самоврядування


         Заслухавши
інформацію віце-президента Асоціації з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, голови Вінницької обласної ради Татусяка С.П. про стан фінансування органів місцевого самоврядуванняпереможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, Президія вирішила:
         1.
Схвалити Звернення до Кабінету Міністрів України щодо фінансування проектівпереможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування (додається).  


ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРУ УКРАЇНИ М.Я. АЗАРОВУ


Вельмишановний Миколо Яновичу!


         Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування (далі - Конкурс) став дієвим механізмом у здійсненні державної політики щодо розвитку місцевого самоврядування. 2013 рік є ювілейним — 10-м роком функціонування Конкурсу, який за цей час став підтвердженням практичної підтримки з боку держави спільних ініціатив органів місцевого самоврядування та територіальних громад.

Проведення Конкурсу на сучасному етапі його розвитку повністю корелюється з Програмою економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», задекларованих цілей Президентом України Віктором Федоровичем Януковичем цілями щодо підтримки розвитку місцевого самоврядування та управління регіональним розвитком в Україні.

Завдяки постійній увазі Уряду, Конкурс став важливим політичним механізмом влади, оскільки реально об'єднав зусилля громади і держави, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування для вирішення конкретних проблем на місцях. Шляхом реалізації в регіонах проектів - переможців Конкурсу стабільно формується суспільна позитивна думка щодо ролі держави у цьому процесі.

Разом із цим, у 2013 році функціонування Конкурсу поставлене під загрозу, оскільки Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» не передбачено фінансування проектів — переможців Конкурсу 2012 року. Станом на 1 липня 2013 року державна субвенція для фінансування проектів - переможців Конкурсу 2012 року відсутня.

Поряд із цим для розв'язання актуальних проблем регіонального розвитку у рамках реалізації проектів - переможців Конкурсу 2012 року місцевими бюджетами заплановано виділення у 2013 році 44,9 млн. гривень та передбачено залучення коштів організацій- партнерів у розмірі 18,9 млн. гривень.
         Відмова від фінансування з державного бюджету проектів - переможців Конкурсу не лише унеможливлює реалізацію самих проектів, оскільки автоматично втрачається зведений ресурс у розмірі 63,8 млн. гривень, а й може спричинити недовіру у відносинах держави і місцевого самоврядування та знівелювати напрацьовані роками державні механізми підтримки кращих практик регіонального розвитку та реалізації започаткованих реформ.
         Ураховуючи зазначене, а також те, що неодноразові звернення з даного питання органів місцевого самоврядування та їх всеукраїнських асоціацій не дали позитивних результатів, просимо Вашого, вельмишановний Миколо Яновичу, особистого втручання і вжиття вичерпних заходів для вирішення питання виділення у 2013 році субвенції з державного бюджету у розмірі 45,0 млн. гривень для фінансування проектів - переможців Конкурсу минулого року, погашення кредиторської заборгованості - 4,524 млн. гривень з фінансування проектів 2011 р., які були реалізовані у 2012 році.
         У разі не вирішеності зазначених питань не тільки буде зірвано фінансування проектів - переможців Конкурсу минулого року, але й поставлено під сумнів доцільність підведення підсумків і визначення Радою Конкурсу переможців конкурсного відбору 2013 року, що має відбутись вже у липні поточного року.


Схвалено на розширеному засіданні Президії Української асоціації районних та обласних рад 8 липня 2013 р.


7. Про проведення наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування.


         Розглянувши надану Секретаріатом Асоціації інформацію про підготовку до щорічної наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування, Президія вирішила:


         1. Підтримати пропозицію про проведення наради-семінару для представників органів місцевого самоврядування у другій декаді вересня 2013 року.
         2. Доручити Секретаріату Асоціації узгодити місце проведення, проект програми наради-семінару та організувати його підготовку.


НОРМОТВОРЧА РОБОТА АСОЦІАЦІЇ


         Нормотворча робота Асоціації полягала в проведенні експертизи, обговоренні членами Асоціації, підготовці пропозицій щодо проектів нормативних актів, які вносились на розгляд Кабінету Міністрів, профільних Комітетів Верховної Ради України а також розроблялися центральними органами виконавчої влади.


         1. Перелік основних проектів та чинних нормативно-правових актів, які опрацьовувались в Асоціації і по яких було надано висновки профільним комітетам Верховної Ради України:


         • Проект Закону «Про місцевий референдум» (реєстр. № 0867 від 12.12.2012). Представники Асоціації неодноразово брали участь у засіданнях робочої групи з підготовки цього законопроекту до другого читання.
         • Проект Закону про внесення змін до статті 90 Бюджетного кодексу України (щодо включення видатків на деякі загальноосвітні навчальні заклади до видатків бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів) (реєстр. № 2087 від 24.01.2013). Висновком Асоціації законопроект підтримано.

• Проект Постанови Верховної Ради України про впровадження мораторію на закриття навчальних закладів системи загальної середньої освіти, розташованих у сільській місцевості (реєстр. № 2367 від 21.02.2013). Висновком Асоціації не підтримано проект Постанови.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення якісним харчуванням учнів молодших класів (початкових класів або 1-4 класів) у державних та комунальних загальноосвітніх навчальних закладах (реєстр. № 2867 від 18.04.2013). Висновком Асоціації підтримано запропоновані зміни.
         • Проект Закону про внесення змін до Глави 14 Бюджетного кодексу України (щодо фінансування позашкільної освіти) (реєстр. № 2490 від 07.03.2013). Висновком Асоціації з внесенням доповнень підтримано запропоновану редакцію законопроекту

• Проект Закону про внесення змін до статті 34 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (щодо пропозицій спеціально уповноваженого органу) (реєстр. № 0934 від 12.12.2012). Висновок Асоціації направлено голові Міжфраційного депутатського об'єднання «За розвиток місцевого самоврядування» Карташову Є.Г та почесному Президенту Асоціації Тихонову В.М. про неприпустимість ухвалення цього проекту Закону.

• Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо присвоєння поштової адреси об'єктам нерухомого майна) (реєстр. № 2507 від 11.03.2013). Висновком Асоціації підтримано проект закону.

• Проект Закону про внесення змін до статті 288 та підрозділу 6 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (щодо орендної плати за водогосподарські об'єкти) (реєстр. № 2384а від 20.06.2013). Висновком Асоціації підтримано проект закону.


         2. Перелік основних проектів та чинних нормативно-правових актів, які опрацьовувались в Асоціації і по яких було надано висновки відповідним центральним органам виконавчої влади - головним розробникам:


         • Проект Указу Президента України про затвердження Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в України. Асоціацією неодноразово вносилися пропозиції Мінрегіону до проекту Концепції. Представники Асоціації брали активну участь на стадії розробки проекту Концепції та експертизи перед внесенням на розгляд Кабінету Міністрів України.

• Концепція змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Асоціацією організовано обговорення проекту, розглянуто на засіданні Президії 8.07.2013 року та ухвалено відповідне рішення.

• Проект постанови Кабінету Міністрів України про затвердження Державної Стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року. Асоціацією організовано обговорення та надано пропозиції Мінекономрозвитку до проекту Стратегії.

• Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2014 рік щодо реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року». Оскільки проект Плану заходів не передбачає чітких заходів, обсягів і джерел фінансування, індикаторів результативності виконання запланованих заходів, що унеможливлює розроблення інвестиційних програм (проектів) спрямованих на розвиток регіонів, що перетворює його в декларацію цілей, висновок Асоціації - проект потребує доопрацювання, про що повідомлено Мінекономрозвитку
         • Проект Закону України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про політичні партії в Україні». Асоціація підтримала законопроект і надіслала свій висновок до Нацдержслужби.

• Проект Закону України «Про внесення зміни до статті 14 Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування». Асоціація не підтримала зазначений законопроект і надіслала свій висновок до Нацдержслужби.
         • Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до плану заходів на період до 2014 року щодо реалізації Концепції реформування системи підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад». Асоціація підтримала проект розпорядження і надіслала свій висновок до Нацдержслужби.
         • 3 урахуванням доручення Кабінету Міністрів України від 28.05.2013 № 13855/29/1-13 надано Нацдержслужбі пропозиції щодо реалізації Концепції реформування системи підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад», затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 липня 2012 року № 480-р.


         3. Перелік основних проектів нормативно-правових актів, які опрацьовуються в Асоціації і по яких проводиться обговорення серед рад - членів Асоціації:


         • Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (щодо навчання для кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови) (реєстр. № 2263 від 11.02.2013).
         • Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про нотаріат» (щодо повноважень посадових осіб органів місцевого самоврядування) (реєстр. № 2866 від 18.04.2013).

• Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо особистого голосування депутата на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради (реєстр. № 2296 від 14.02.2013).
         • Проект Закону про внесення змін до статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» (щодо дострокового припинення повноважень у зв'язку із набранням законної сили рішення суду про притягнення до відповідальності за корупційне правопорушення) (реєстр. № 2209а від 04.06.2013).
         • Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо статусу депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад (реєстр. № 2419 від 28.02.2013).

• Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України про освіту щодо організації інклюзивного навчання (реєстр. № 2878 від 18.04.2013).

Проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб органів місцевого самоврядування», розроблений Нацдержслужбою.


        
Після завершення обговорення проектів нормативних актів, Секретаріат Асоціації узагальнить надані висновки та пропозиції для прийняття відповідного рішення щодо направлення їх за належністю.
Довідково. Проекти нормативних актів розміщуються на сайті Асоціації, на порталі Ресурсного Центру, де з ними можна ознайомитися та надати свої пропозиції, в тому числі безпосередньо обговорити на форумі Центру.


ІНФОРМАЦІЙНО-РОЗ'ЯСНЮВАЛЬНА РОБОТА


         За звітній період Секретаріатом Асоціації забезпечено підготовку та видання наступних інформаційних матеріалів:

1. Роз'яснення щодо порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, надане Укрдержреєстру, Держземагентсвом.
         2. Роз'яснення щодо управління майном спільної власності територіальних громад, надане Міністерством юстиції України.
із змістом роз'яснень можна ознайомитись на сайті Асоціації в рубриці «Роз'яснення».
         3. Інформація про діяльність Асоціації, актуальні події, основні рішенню місцевих рад, інші заходи, що відбуваються в регіонах, проекти нормативно-правових актів у сфері місцевого самоврядування висвітлюється на офіційному сайті Асоціації
http://uaror.org.ua

 

УЧАСТЬ АСОЦІАЦІЇ В КОНСУЛЬТАТИВНО-ДОРАДЧИХ ОРГАНАХ


         Конституційна Асамблея України

 

Участь президента Асоціації, голови Харківської обласної ради Чернова С.І. в роботі Конституційної Асамблеї України, зокрема в опрацюванні проекту Концепції змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.


ВЗАЄМОДІЯ З КАБІНЕТОМ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ


         Віце-президент Асоціації, голова Вінницької обласної ради Сергій Татусяк брав участь у щотижневих засіданнях Кабінету Міністрів України - як представник всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування. {Довідково: Постановою №1065, від 21 листопада 2012 року внесено доповнення до Регламенту Кабінету Міністрів України такого змісту: «У засіданні Кабінету Міністрів під час розгляду питань, що стосуються функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку, може брати участь уповноважений представник всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування з правом дорадчого голосу»).


ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ АСОЦІАЦІЇ


         5 липня 2013 року і м. Черкаси відбулося засідання постійної Комісії з питань охорони здоров'я Української Асоціації районних та обласних рад,яке провів голова Черкаської обласної ради Валерій Черняк. У ході роботи Комісії було розглянуто організаційні питання та питання розвитку медичної галузі Черкаської області в контексті формування української медицини. За результатами засідання Комісії з питань охорони здоров'я та з урахуванням висловлених пропозицій, прийнято відповідні рішення.


***


         Секретаріатом Асоціації продовжується забезпечення діяльності Центру управління знаннями «Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку».
         Центр працює для задоволення високого попиту на інформацію про сталий місцевий розвиток та зокрема, про досвід щодо застосування підходу «розвиток, орієнтований на громаду» і є ресурсом для обміну відповідними відомостями, знаннями, досвідом, а також тематичних обговорень та отримання консультацій. Центр був заснований з акцентом на зборі та систематизації існуючих знань про методологію і найкращі практики України щодо залучення громад до процесів місцевого розвитку, а також виконання громадами власних проектів з тим, щоб зробити їх доступними для ширшого кола існуючих і потенційних партнерів/користувачів.

Ключовим інструментом у досягненні цієї мети служить веб-портал Центру (адреса: http://rozvitok.in.ua), що розроблений для зберігання та обмінe інформацією і досвідом між дійсними та потенційними партнерами, а також зацікавленими особами, державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування.

До уваги членів Асоціації! Секретаріатом Асоціації на постійній основі здійснюється оновлення офіційного веб-сайту Асоціації - иагог.огд.иа. На веб-сайті висвітлюється діяльність Асоціації та її членів, новини центральних органів влади, законодавства та новини регіонів України; проводяться обговорення нормотворчих актів, надаються роз'яснення. Щоденна кількість відвідувань - близько 1000 (в середньому за травень - липень 2013 року). Також на сайті працює «Стрічка регіональних новин» до якої члени Асоціації можуть додавати посилання на новини своїх офіційних сайтів рад.                  


         Запрошуємо до співпраці.


СЕКРЕТАРІАТ АСОЦІАЦІЇ
Розробник - 
IMENA.ua