Логін
 
Пароль
Реєстрація

  Карта сайту

карта сайту

  Корисні посилання

інші посилання...
Область >  Суспільно-політична ситуація

Паспорт області

Суспільно-політична ситуація

Станом на 1 серпня в області легалізовано 150 обласних організацій політичних партій. У липні обласним управлінням юстиції в Чернівецькій області нових осередків зареєстровано не було.

Найбільшу кількість первинних осередків створили та зареєстрували ПР, ВО «Батьківщина» та «Фронт змін». Ці політичні сили є найчисельнішими та мають найбільший вплив в області.      

Суспільно-політична ситуація в області впродовж липня залишалась прогнозованою. Порушень громадського порядку, резонансних конфліктів на політичному ґрунті не відбулося.

Обласна представницька влада у межах своєї компетенції та повноважень здійснювала ряд практичних організаційних заходів, направлених на реалізацію завдань, передбачених чинним законодавством України, Указами Президента України, іншими документами центральних органів виконавчої влади, визначених відповідними розпорядженнями голови облдержадміністрації. Також вживались заходи щодо забезпечення позитивного сприйняття державницького курсу, формування громадської підтримки ініціатив Глави держави, налагодження ефективного діалогу між органами державної влади та об’єднаннями громадян.


 За результатами голосування до ВРУ в області найбільшу кількість голосів набрали БЮТ - 46,17%, НСНУ - 20,32% та ПР - 16,79 %, СПУ - 3,76%. У складі депутатського корпусу обласної ради представлені такі партії та блоки: БЮТ (38 депутатів), НСНУ (32), ПР (14), блок Литвина (7), СПУ (7), Пора (6).


В обласній раді утворена депутатська більшість, до якої увійшли представники коаліції БЮТ, НСНУ та СПУ (всього 77 депутатів).


До Чернівецької міської ради обрано 60 депутатів, з яких: 24 представники Блоку Юлії Тимошенко, 14 - НСНУ, 11 - ПР, 5 - Опозиційний блок "Не так!", по 3 - СПУ та "Віче". Коаліції політичних сил у Чернівецькій міській раді не створено.


Депутатський корпус 11-ти районних рад області складається з 678 депутатів, у т.ч. 238 мандатів здобув НСНУ, 211 - БЮТ, 50 - Партія регіонів, 48 - Блок Литвина, 38 - СПУ. В окремих місцевих радах представлені також такі політичні сили: партія "ЕКО+25%" (18 мандатів), ГП "Пора" (16 мандатів), ПРП (11 мандатів), УНП Костенка-Плюща (7 мандатів), ПППУ (7 мандатів), блок "НЕ ТАК!" (6 мандатів), КПУ (4 мандати) та інші.


У п'яти районах області головами районних рад є члени НСНУ (Герцаївський, Заставнівський, Кіцманський, Новоселицький, Сторожинецький райони), у п'яти - БЮТ (Вижницький, Глибоцький, Кельменецький, Соки­рянський, Хотинський райони), в одному - ПППУ (Путильський район). Більшість у районних радах області утворена представниками політичних партій БЮТ та НСНУ.


На території Чернівецької області діють 1089 релігійних організацій. Триває процес активного формування управлінських структур різних конфесій: функціонують 3 єпархіальні управління православної церкви та 5 об'єднань і управлінь протестантських церков. У сфері доброчинності та милосердя працюють 3 місії та братства. Релігійні організації беруть активну участь в акціях "Милосердя", реалізації гуманітарних програм, релігійних обрядів, культурно-просвітницьких заходів, розповсюдженні релігійної літератури. Разом з тим, має місце певна напруга у відносинах між прихильниками УПЦ та УПЦ(КП).

Розробник - 
IMENA.ua