Логін
 
Пароль
Реєстрація

  Оголошення

27.09.2021 16:58
До відома громадян!


    За дорученням голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка створено посилання, за яким можна ознайомитися з переліком об’єктів комунальної власності області, які можуть бути передані в орендне користування: https://www.google.com/maps/d/u/0/edit... Список відповідних об’єктів надалі буде постійно оновлюватися та актуалізуватися. Нагадуємо, Чернівецька обласна рада діє на засадах відкритості та прозорості.
 

  Карта сайту

карта сайту

  Корисні посилання

інші посилання...
Електронні петиції >  Деталі петиції

Електронні петиції до Чернівецької обласної ради

Заборонити політичну партію «ОПЗЖ»

16 із 500 підписів список підписавших петицію...

3%
Цією петицією ми, громада міста Чернівці, просимо депутатів Чернівецької обласної ради звернутись до Міністерства Юстиціі України з вимогою заборонити політичну партію «Опозиційна платформа «За Життя».

Підставою звернення вбачаємо проросійську позицію даного суб‘єкту в умовах війни з Росією.

Голова політичної партії «ОПЗЖ», Віктор Медведчук, всупереч українському законодавству і моральним принципам, під час війни неодноразово здійснював публічні поїздки до очільника країни-агресора Володимира Путіна, крім того перебуває з останнім в родинних зв’язках, а саме є кумом Президента Російської Федерації.
Риторика представництва партії нагадує риторику «Єдиної Росії» .
З огляду на наявне, - ми маємо щиру впевненість в тому, що політичний проект «ОПЗЖ» є п’ятою колоною в Україні і діє задля підриву Державності, Суверенітету, Незалежності України і інших принципів Української Конституції.

Відповідь:

У відповідь на Вашу електронну петицію від 02.02.2021 щодо заборони політичної партії «ОПЗЖ», яка надійшла на адресу Чернівецької обласної ради, повідомляємо наступне.
У своїй діяльності Чернівецька обласна рада керується Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в України» та іншими законами, представляє спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст у межах повноважень.
Відповідно до статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» ваша петиція була оприлюднена на офіційному вебсайті обласної ради 03.02.2021.
Пунктом 18.9 статті 18 Регламенту обласної ради VII скликання, затвердженого рішенням 5-ї сесії Чернівецької обласної ради VII скликання
від 28.04.2016 №78-5/16 (далі - Регламент), передбачено, що електронна петиція, адресована Раді, розглядається відповідно за умови збору на її підтримку не менше як 500 підписів громадян протягом не більше 45 календарних днів з дня оприлюднення петиції.
Протягом встановленого терміну петиція набрала 16 голосів, що не відповідає необхідній кількості.
Згідно з п.п. 18.8 Регламенту, електронна петиція, яка у встановлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як звернення громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян».
Виходячи з положення ч. 2 ст. 8, Конституція України має найвищу юридичну силу, а закони та інші нормативно-правові акти приймаються на її основі і повинні відповідати їй.
Конституція України містить низку нормативних приписів, які закріплюють право громадян України на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів; визначають обмеження щодо утворення та діяльності політичних партій та громадських організацій; а також передбачають, що заборона діяльності об'єднань громадян здійснюється лише в судовому порядку
(ч. 1 ст. 36, ст. 37).
Закон України «Про політичні партії в Україні» передбачає, що діяльність політичної партії може бути заборонена лише за рішенням суду.
Вищевикладені норми чинного законодавства передбачають, що питання припинення (заборони) діяльності будь-якої політичної партії, зокрема Опозиційної платформи «За життя», здійснюється лише в судовому порядку.
Пропонуємо Вам звернутися до суду для відповідного реагування на Ваше звернення в межах повноважень.
  • Автор петиції:Смутко Микола Олегович
  • Дата початку збору підписів:03.02.2021
  • Відповідь опублікована:29.03.2021 12:12
список підписавших петицію...
Розробник - 
IMENA.ua