Новини за датою

Логін
 
Пароль
Реєстрація

  Карта сайту

карта сайту

  Корисні посилання

інші посилання...
Прес-центр >  Децентралізація влади >  Процес децентралізації влади в Україні: реалії та перспективи.

Прес-центр

Новини

04.03.2020 16:55

Процес децентралізації влади в Україні: реалії та перспективи.  |  Децентралізація влади

Тема новини: Назва теми

Сьогодні, 4 березня 2020 року, за участі керівництва крайової представницької та виконавчої влади буковинського краю у Мармуровій залі Чернівецького національного університету відбулось публічне обговорення на тему «Конституційне забезпечення децентралізації в Україні – 2020». В обговоренні цієї актуальної теми взяли участь заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода, керівники органів місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад, представники експертного середовища, громадські активісти Чернівецької та Івано-Франківської областей.

Учасники публічного обговорення, зокрема, наголосили, що наразі існує нагальна необхідність гармонізувати масштабний процес реформування системи державного управління та місцевого самоврядування, який стрімкими темпами відбувається в Україні, з Конституцією нашої держави, законами України та іншими правовими актами. Адже йдеться не тільки про децентралізацію, але й про докорінну зміну адміністративно-територіального устрою країни та реформування величезної кількості інших складових життєдіяльності держави та суспільства, які безпосередньо стосуються цих реформ.

Відтак, відповідні законопроекти та законодавчі новації, якими б змістовними та невідкладними вони б не були, гостро потребують широкого громадського обговорення, оскільки стосуються фундаментальних засад сьогодення та майбуття України та українського народу.

Учасники цього представницького заходу висловили низку практичних пропозицій та рекомендацій, спроможних допомогти державі та суспільству, владі та громаді краю у забезпеченні виконання низки амбітних завдань, які висуває сьогодення.

Йдеться про конкретизацію заходів щодо конституційної імплементації назрілих змін адміністративно-територіального устрою країни, забезпечення владних повноважень органів місцевого самоврядування, особливо – базового рівня, впровадження дієвих правових механізмів визначення рівня спроможності територіальних громад, розмежування владних  повноважень регіонального та субрегіонального рівнів тощо.

Фотосесія

  • Джерело:

  Теми новин

Розробник - 
IMENA.ua