Новини за датою

Логін
 
Пароль
Реєстрація

  Оголошення

24.05.2019 15:15
ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА


    оголошує про намір передати в оренду нерухоме майно (згідно з додатком)

16.05.2019 09:46
Про результати конкурсного відбору на посаду директора комунального закладу «Оршівський дитячий будинок санаторного типу»


    За результатами проведеного Чернівецькою обласною радою конкурсу на посаду директора комунального закладу «Оршівський дитячий будинок санаторного типу» 13.05.2019 року прийнято рішення конкурсною комісією про визначення переможцем конкурсного відбору - Танасійчук Ольгу Тарасівну.

05.01.2016 12:33
Затверджено графік прийому громадян керівництвом обласної ради


    Розпорядженням голови обласної ради затверджено графік прийому громадян керівництвом обласної ради. Голова обласної ради Мунтян Іван Миколайович прийматиме громадян кожен перший понеділок місяця з 15 до 18 години. Перший заступник голови облради Маковецька Інга Степанівна проводитиме прийом громадян у другий понеділок місяця з 15 до 18 години, а заступник голови облради Мельничук Віталій Кузьмич – третій понеділок місяця у цей же час.
 

  Карта сайту

карта сайту

  Корисні посилання

інші посилання...
Прес-центр >  Реформа місцевого самоврядування >  Щодо реформи місцевого самоврядування

Прес-центр

Новини

04.12.2018 18:18

Щодо реформи місцевого самоврядування |  Реформа місцевого самоврядування

Тема новини: Назва теми

Засідання круглого столу щодо актуальних питань реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні відбулося сьогодні, 4 грудня, у м. Києві в рамках засідання Правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад». Участь в обговоренні взяли Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, а також низка ключових українських і міжнародних експертів у сфері децентралізації.

Так, за словами Володимира Гройсмана, основні права та повноваження органів місцевого самоврядування, яких вони набудуть в результаті реформи, необхідно закріпити в Конституції України. Йдеться, зокрема, про створення трирівневої системи адміністративно-територіального устрою «громада-район-регіон» та повноцінних виконавчих комітетів районних і обласних рад, гарантування адекватної фінансової основи місцевого самоврядування та запровадження інституту префектів, які здійснюватимуть нагляд за відповідністю рішень рад чинному законодавству і контролюватимуть реалізацію державної політики в регіонах.

Закріпити відповідні принципи розподілу владних повноважень у Конституції України планується до 2020 року для того, щоб чергові місцеві вибори відбулися відповідно до нових реалій, а з 2021 року розпочався процес перетворення обласних державних адміністрацій на префектури з одночасним створенням виконавчих комітетів при районних та обласних радах.

Враховуючи непересічну важливість відповідних ініціатив, учасники обговорення, зокрема, з числа членів Правління Української асоціації районних та обласних рад вирішили звернутися від імені асоціації до Президента України та Верховної Ради України щодо необхідності внесення згаданих змін до Конституції України.

В’ячеслав Негода також закликав голів обласних рад скористатися досвідом Харківської області, де було створено робочу групу з підготовки пропозицій щодо внесення відповідних змін до Конституції України та подальшої реалізації реформи місцевого самоврядування.

У свою чергу, коментуючи окремі тези, що прозвучали під час обговорення, Іван Мунтян наголосив, що з боку Чернівецької обласної ради ніколи не було будь-яких перешкод чи блокування в області процесу децентралізації. «Так, в процесі розгляду змін до перспективного плану депутати вносили свої зміни, підготовлені у результаті безпосереднього спілкування з місцевими жителями та депутатами відповідних місцевих рад. Зрештою, це абсолютно законне право депутатів, яке у них ще ніхто не забирав», – підсумував посадовець.

Фотосесія

  • Джерело: Прес-служба обласної ради

  Теми новин

Розробник - 
IMENA.ua