Новини за датою

Логін
 
Пароль
Реєстрація

  Оголошення

23.04.2018 15:27
Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації (м. Полтава) продовжує прийом документів від юнаків та дівчат віком від 17 до 21 року,


     які мають середню освіту та бажають отримати військові спеціальності: «Експлуатація та ремонт військових засобів обчислювальної техніки», «Експлуатація та ремонт військових засобів зв’язку».

04.04.2018 17:23
Чернівецька обласна рада


    відповідно до Положення про порядок призначення і звільнення з посад керівників підприємств, установ, закладів, організацій - об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернівецької області, оголошує конкурс на заміщення посади директора Чорторийського психоневрологічного будинку-інтернату

05.01.2016 12:33
Затверджено графік прийому громадян керівництвом обласної ради


    Розпорядженням голови обласної ради затверджено графік прийому громадян керівництвом обласної ради. Голова обласної ради Мунтян Іван Миколайович прийматиме громадян кожен перший понеділок місяця з 15 до 18 години. Перший заступник голови облради Маковецька Інга Степанівна проводитиме прийом громадян у другий понеділок місяця з 15 до 18 години, а заступник голови облради Мельничук Віталій Кузьмич – третій понеділок місяця у цей же час.
 

  Карта сайту

карта сайту

  Корисні посилання

інші посилання...
Прес-центр >  Діяльність народних депутатів України >  «Депутатський контроль» завітав на Буковину

Прес-центр

Новини

29.04.2015 13:25

«Депутатський контроль» завітав на Буковину |  Діяльність народних депутатів України

Тема новини: Назва теми

 

         Голова Чернівецької обласної ради Михайло Гайничеру взяв участь та виступив на виїзному засіданні міжфракційного депутатського об’єднання Верховної Ради України «Депутатський контроль» з питань діяльності фіскальних органів регіону. В роботі засідання взяли участь члени МДО, народні депутати України Віктор Романюк та Геннадій Кривошея, а також народний депутат України Максим Бурбак та заступник голови Секретаріату МДО «Депутатський контроль Андрій Боніславський. На запрошення народних обранців на зустріч прибули керівники фіскальних та правоохоронних органів краю: перший заступник прокурора Чернівецької області Олександр Іванюк, начальник Головного управління ДФСУ в Чернівецькій області Михайло Сеничак, начальник Чернівецької митниці ДФСУ, депутат обласної ради Микола Салагор, заступник начальника УМВСУ в Чернівецькій області Сергій Ратушенко та інші.     

Перед учасниками засідання виступили Микола Салагор, Михайло Сеничак та Олександр Іванюк, які доповіли про здобутки та проблемні питання в діяльності фіскальної та митної служб на території області. Про особливості роботи підрозділів прикордонної варти розповів начальник Чернівецького прикордонного загону Ігор Мусійчук. Йшлося, зокрема, про динаміку збільшення надходжень до бюджету від митних зборів та податків, про особливості експорту лісосировини та інших товарів, про факти попередження спроб незаконного переміщення тютюнових виробів поза митним контролем тощо.

Голова обласної ради зупинився на таких аспектах порядку денного зустрічі, як мораторій на експорт лісу-кругляка та інших товарів, які переміщуються через митний кордон України територією Чернівецької області. Він зауважив, що заборона на вивіз за межі держави лісу та лісосировини не вирішить проблем лісової та деревообробної галузей, якщо не буде створено відповідних промислових потужностей для первинної переробки деревини на теренах області. «Для цього потрібні стратегічні інвестори у лісову та деревообробну галузь, інакше на зміну одним диспропорціям прийдуть інші», - наголосив Михайло Гайничеру. У свою чергу, такі інвестиції потребують ретельного аналізу вітчизняного та європейського ринків виробів з деревини. Якщо в Україні виробництво усіх меблів сягає 200 млн. євро, то у сусідній Румунії тільки корпусних меблів виробляють на 1мільярд 200 млн. євро. Таким чином, якщо вироблені з власної сировини корпусні меблі навряд чи знайдуть широкий ринок збуту з огляду на високо конкурентну продукцію, вироблену в сусідніх країнах, то виробництво фанери чи зрощеного брусу може розраховувати на попит, зауважив він.     

Разом з тим, на думку керівника обласної представницької влади,  потрібно відокремити лісорозведення від лісопереробки. Прикметно, що з двадцяти відсотків зрубаного лісу, який іде на власні потреби лісогосподарських підприємств. Вихід готової продукції тут становить 95 %, зазначив він. Таким чином, на потреби підприємств лісової галузі зазвичай спрямовується краща за якістю сировина.

Така сама ситуація спостерігається і з імпортом лісосировини, коли за домовленістю з імпортерами якість необробленої деревини умисно завищується або знижується експортерами. Зловживання та корупційні складові у цій сфері в

дасться подолати, запозичивши досвід країн Євросоюзу, де шлях лісосировини від вирубки до стану готової продукції є прозорим і доступним для всіх. Зокрема, потрібен доступ до бази даних митної служби щодо учасників ринку, фінансових звітів відповідних фірм тощо. За таких умов проводити корупційні оборудки буде вкрай складно і небезпечно. Корисною є також практика європейських країн, коли функції податкової та митної служб виконуються органами міністерства фінансів.    

Тісної міжнародної співпраці та відповідної правової бази, як зауважив Михайло Гайничеру, потребує також боротьба із контрабандою тютюнових виробів та іншими порушеннями митного законодавства України. Доцільно було б відновити практику роботи представників Міністерства внутрішніх справ України при дипломатичних місіях для оперативного реагування на факти правопорушень та спільних контрзаходів з відповідними службами країни перебування.

Така ж  співпраця, на думку голови обласної ради, має бути в діяльності фіскальних служб України та сусідньої Румунії, що сприятиме розбудові прикордонної інфраструктури в Україні, особливо з огляду на майбутнє введення безвізового відвідування громадянами України держав Європейського Союзу.              

Фотосесія

  • Джерело: Прес-служба обласної ради

  Теми новин

Розробник - 
IMENA.ua