Новини за датою

Логін
 
Пароль
Реєстрація

  Оголошення

05.01.2016 12:33
Затверджено графік прийому громадян керівництвом обласної ради


    Розпорядженням голови обласної ради затверджено графік прийому громадян керівництвом обласної ради. Голова обласної ради Мунтян Іван Миколайович прийматиме громадян кожен перший понеділок місяця з 15 до 18 години. Перший заступник голови облради Маковецька Інга Степанівна проводитиме прийом громадян у другий понеділок місяця з 15 до 18 години, а заступник голови облради Мельничук Віталій Кузьмич – третій понеділок місяця у цей же час.
 

  Карта сайту

карта сайту

  Корисні посилання

інші посилання...
Прес-центр >  Міжрегіональне співробітництво >  Високі представники Румунії та Польщі: «Європа стає ближчою для України»

Прес-центр

Новини

04.04.2014 14:12

Високі представники Румунії та Польщі: «Європа стає ближчою для України»  |  Міжрегіональне співробітництво

Тема новини: Назва теми

27 березня відбулась робоча зустріч керівництва Сучавського повіту, місцевих органів влади, депутатів та парламентарів Румунії щодо конкретних напрямків поглиблення співпраці з Україною. Вона проходила під патронатом спеціального Представника Уряду Румунії з питань стратегічних економічних проектів та публічної дипломатії сенатора Мірчі Джоане. Ініціативи, висловлені під час зустрічі, були підтримані Послом Польщі в Румунії Мареком Щигелем, який взяв участь у зазначених заходах та виступив разом з сенатором М.Джоане основним їх модератором. Зокрема, відбулася зустріч в Сучавській повітовій раді за участі сенаторів та депутатів Парламенту Румунії з повіту Сучава, примарів прикордонних з Україною румунських міст та комун, представників регіональних інституцій, відповідальних працівників Префектури та депутатів Сучавської повітової ради. Від української сторони у зазначеній зустрічі взяли участь Голова Чернівецької обласної ради Михайло Гайничеру та Генеральний консул України в Сучаві Василь Боєчко.

         Розпочалась зустріч в пункті перетину кордону Вікову де Сус – Красноїльськ, який наразі є закритим, як і інші 4 пункти, які не отримали статусу міжнародних. Пункти були закриті через те, що у законодавстві Євросоюзу немає такого поняття як місцеві пункти пропуску. Єдиними діючими міжнародними пунктами пропуску через державний кордон з Румунією на території Чернівецької області залишаються Порубне-Сірет (автомобільний) та залізничний пункт пропуску "Вадул-Сірет – Вікшани". З румунського боку кордону інфраструктура пункту пропуску оновлена і готова до роботи в форматі міжнародного, водночас на українській стороні інфраструктуру потрібно ще відновлювати.

         М.Джоане, як основний модератор цих заходів, у відповідних своїх виступах наголосив на такому:

- Румунія і Польща, які мають «євросоюзний кордон» з Україною найбільшої протяжності, дають чіткий політичний сигнал спільної підтримки територіальної цілісності, державної безпеки України та Республіки Молдова у час агресивних дій Росії проти України;

- для Румунії в цей історичний період державна безпека та територіальна цілісність України і Республіки Молдова є пріоритетним національним інтересом;

- у цей історичний момент такі сусідні з Україною країни, як Польща, Угорщина, Словаччина і Румунія мають надати їй всіляку підтримку щодо розвитку потужного транскордонного співробітництва за фінансової підтримки ЄС;

- з набуттям Україною та Республікою Молдова асоційованого членства в ЄС навколо Румунії буде створена нова система «політичної безпеки»;

- в українсько-румунському транскордонному співробітництві має бути потужно використаний Україною і Румунією бренд «Буковина», для реалізації спільних економічних, культурних та туристичних проектів в рамках відповідної операційної програми транскордонного співробітництва на 2014-2020 рр.;

- українська та румунська сторони мають докласти максимальних зусиль до якнайскорішого підписання Угоди про малий прикордонний рух та відкриття нових міжнародних пунктів перетину українсько-румунського державного кордону, зокрема «Красноїльськ-Вікову де Сус»;

- для зміцнення транскордонного співробітництва пропонується ідея створення Міжнародного форуму «Кишинів – Яси – Сучава - Чернівці», яка буде обговорена усіма сторонами у найближчий період;

- основними проектами транскордонного співробітництва мають стати ті, які пов’язані з розбудовою прикордонної інфраструктури.

За словами високого Представника Уряду М.Джоане, Румунія та Польща як найближчі сусіди, які мають найдовший західний кордон з Україною, зараз повинні докласти максимум зусиль, поєднати компетенцію, знання, бажання та можливості, щоб допомогти Україні реалізовувати напрямки інтеграції, які витікають з нещодавно підписаної Угоди про асоційоване членство України в ЄС. А це – розвиток кордонів та інфраструктури, включення доріг України до транснаціональних транспортних коридорів від Чорного до Балтійського моря, імплементація нових програм транскордонного співробітництва на 2014 – 2020 р.р. Угода є надважливим документом, що відкриває нові можливості для розвитку нашої держави. Тож п. Джоане закликав пана Посла Республіки Польща стати активними адвокатами поглиблення співпраці з Україною в Брюселі, представивши на розгляд Єврокомісії  конкретні проекти розвитку нашої прикордонної території.  

         У своєму виступі голова Чернівецької обласної ради М. Гайничеру подякував румунським та польським колегам за їх ініціативу та прагматичні ідеї активізації транскордонного співробітництва, активну підтримку державної цілісності України та недоторканості її кордонів, а також окремо зупинився на досягненнях та проблемах реалізації транскордонних проектів. Він, зокрема, зазначив, що на місцевому рівні всі кроки для активізації інтеграційних процесів були зроблені. Наразі прийшов час для політиків вищого рівня рухатись швидше в напрямку впровадження вкрай необхідних програм співробітництва. В цьому плані корисною буде організація спільної зустрічі мерів міст і сіл Чернівецької області та Сучавського повіту, яка надасть можливості обговорити нагальні проблеми транскордонних громад, виявити чіткі пріоритети розвитку та винести їх на розгляд управлінських органів програм співпраці. Така зустріч буде проведена найближчим часом.

Також в рамках зустрічі відбулась презентація нової Операційної Програми «Румунія – Україна 2014 - 2020». Ключовими стратегічними цілями цієї програми визначено:

-         Сприяння соціально-економічному розвитку в регіонах по обидва боки спільних кордонів;

-         Розв’язання спільних проблем в сфері навколишнього середовища, громадського здоров’я та безпеки;

-         Створення кращих умов та можливостей задля сприяння рухові людей, товарів та капіталу.  

Голова обласної ради зазначив, що в реалізації таких програм важливою є оперативність прийняття рішень, оскільки досвід показує, як втрачається актуальність, і з’являється необхідність перегляду проектів, коли виникають затримки в їхній оцінці. Реалії сьогодення підказують нові рішення проблем у розвитку туризму, оскільки в цьому році очікується зростання кількості українських туристів у Болгарії та Румунії, а це в рази збільшує  транзитний потенціал нашої території. Учасники обговорення дійшли спільної згоди, що в рамках програми необхідно визначити і підготувати найактуальніші проекти, які принесуть користь  транскордонних регіонам. Серед таких були названі розвиток інфраструктури кордону, реабілітація доріг та створення транскордонного бренду Буковини.

За словами румунських парламентарів та дипломатів, Європа наразі повинна подати руку Україні, Молдові та Грузії конкретними проектами розвитку та потужним лобі на рівні Європейського Союзу. Адже це єдиний випадок у історії Румунії, коли всі її сусіди можуть стати учасниками однієї політичної системи. Тож нам усім варто стати більш об’єднаними, більш активними та прагматичними.

Довідково: Мірча Джоане – румунський політик, в 2008 – 2011 р.р. - спікер Сенату – Верхньої Палати Румунського Парламенту, в 2009 році – кандидат на пост Президента країни. З 2005 року очолює Соціал-Демократичну партію Румунії. Займав посаду Міністра закордонних справ Румунї з 2000 по 2004 р.р.

  • Джерело: Прес-служба облради

  Теми новин

Розробник - 
IMENA.ua