Новини за датою

Логін
 
Пароль
Реєстрація

  Оголошення

05.01.2016 12:33
Затверджено графік прийому громадян керівництвом обласної ради


    Розпорядженням голови обласної ради затверджено графік прийому громадян керівництвом обласної ради. Голова обласної ради Мунтян Іван Миколайович прийматиме громадян кожен перший понеділок місяця з 15 до 18 години. Перший заступник голови облради Маковецька Інга Степанівна проводитиме прийом громадян у другий понеділок місяця з 15 до 18 години, а заступник голови облради Мельничук Віталій Кузьмич – третій понеділок місяця у цей же час.
 

  Карта сайту

карта сайту

  Корисні посилання

інші посилання...
Прес-центр >  Історія >  Вшановуючи пам’ять жертв тоталітарного режиму

Прес-центр

Новини

04.04.2011 12:22

Вшановуючи пам’ять жертв тоталітарного режиму |  Історія

Тема новини: Назва теми

Днями минули 70-ті роковини трагедії, що сталася поблизу урочища Варниця біля кордону з Румунією. Наприкінці березня 1941 року тисячі жителів сіл нинішніх Глибоцького та Сторожинецького районів, що були розташовані в долині річки Сірет, підбурені невідомими провокаторами, рушили у напрямку сусідньої Румунії, щоби перейти кордон. Людей переконували, що кордон тимчасово відкритий для вільного переходу. Не допомогли спинити колону селян з хоругвами та іконами ані вмовляння представників місцевої влади, ані стрілянина у повітря з боку прикордонних нарядів. У безпосередній близькості до прикордонної смуги людей зустрів шквальний вогонь з кулеметів та автоматів. Врятуватися вдалося тільки кільком сотням. Кількість жертв тієї трагедії достеменно невідома, оскільки вбитих і поранених, яких добивали просто на місці розстрілу, ховали таємно.

         На початку квітня 2011 року сотні мешканців прилеглих до урочища Варниця сіл, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, ієрархи Української Православної Церкви, депутати рад усіх рівнів зібралися на траурний мітинг та молебень в пам’ять про безвинно загиблих, що проходив біля монументу, встановленого на місці трагедії. Від імені представницької влади зі словами скорботи до присутніх звернулися народний депутат України Іван ПОПЕСКУ, керуючий справами Чернівецької обласної ради Аркадій МОІСЕЙ, голова Глибоцької районної ради Валерій РОТАР. У траурному зібранні взяли участь депутати Чернівецької обласної ради Василь ВОРОБЧУК, Василь БІЧЕР, Георгій БЕРЕЗОВСЬКИЙ, Ілля КОСТИНЯН. Учасники мітингу-реквієму поклали квіти до пам’ятника загиблим та вшанували їх світлу пам’ять хвилиною скорботного мовчання.         

 

  • Джерело: Прес-служба обласної ради

  Теми новин

Розробник - 
IMENA.ua